Haber

BBP Genel Başkanı Destici’den 4 Aralık Madenciler Günü mesajı Açıklama

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Maliyetlerle kaçınılan güvenlik önlemlerine, ilkelliğe, ihmale, yetersizliklere çalışanlarımızın, emekçilerimizin ve vatandaşlarımızın hayatını feda edemeyiz.” sözünü kullandı.

4 Aralık Madenciler Günü münasebetiyle yaptığı yazılı açıklamada Destici, Türkiye’nin madencileri başta olmak üzere tüm çalışanlarının devletin sıkı denetimi altında, tüm imkanlarıyla güvenli bir şekilde çalıştığı bir ülke olması gerektiğine dikkat çekti. teknoloji.

Destici, çoğu madencilerin meydana geldiği ölümlü iş kazalarında Avrupa ülkeleri arasında birinci sırada yer alan Türkiye’nin, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) verilerine göre ILO üyesi ülkeler arasında birinci sırada yer aldığı bilgisini paylaşarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ülke olarak birincil hedefimiz ve görevimiz bu tabloyu tersine çevirmek olmalıdır. Güvenlik önlemleri, ilkellik, ihmal, maliyet nedeniyle kaçınılan yetersizlikler için çalışanlarımızın, emekçilerimizin ve vatandaşlarımızın hayatını feda edemeyiz. Olmayan sebeplerden meydana gelen iş kazaları. -İş güvenliği kurallarına uyulmaması ve gerekli önlemlerin alınmaması, “Bu çağda ölümlerin tesadüflerle açıklanması mümkün değil. Bunu millet iradesini temsil eden Meclisimizin tüm çalışanlarımıza ve milletimize karşı sorumluluklarından biri olarak görüyorum. Bu sorumluluğun sadece bir gelişmişlik göstergesi değil, aynı zamanda inanç ve değerlerimizin de bir gereği olduğunu düşünüyorum.”

BBP Genel Lideri Mustafa Destici, 14 Ekim’de Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden 42 çalışana rahmet dileyerek, tüm çalışanların Madenciler Günü’nü kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu