Haber

Bakan Özer ve Karaismailoğlu ‘MEB Pasajı’ platformunu tanıttı

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve PTT AVM iş birliğinde hayata geçirilen ‘MEB Pasajı’ projesinin tanıtımına Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu katıldı.

Yetiştirme enstitüleri, mesleki ve teknik eğitim okulları, halk eğitim merkezleri ve özel eğitim meslek okullarında üretilen eserlerin PTT AVM üzerinden dünyaya açılmasını sağlayan ‘MEB Pasaj’ platformunun lansmanı Dışişleri Bakanı’nın katıldığı törenle yapıldı. Milli Eğitim Mahmut Özer ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu. Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde halka tanıtıldı. Proje kapsamında olgunlaşma enstitüleri, mesleki ve teknik eğitim merkezleri, halk eğitim merkezleri ve özel eğitim meslek okulları bünyesinde bulunan 541 mağaza PTT AVM bünyesinde ‘MEB Geçiş’ sistemine kayıt edilerek e-Ticaret eğitimi verildi. PTT tarafından tüm mağazalara verilir. ‘MEB Pasajı’nda yaklaşık 5 bin eser paylaşıldı.

Bakan Özer, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ihtiyacı olan tüm ürünleri okullarda üretebildiğini belirterek, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak mesleki eğitimin üretim kapasitesini çok ciddi bir şekilde artırdık. Yılsonuna 11 ay kala bu üretimimizden yaklaşık 100 milyon TL’sini öğrencilerimize, 200 milyon TL’sini de öğretmenlerimize katkı payı olarak dağıttık.Yıl sonunda yine kâr payından dağıtacağız. işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu insan kaynağının giderilmesi bağlamında değerli bir boşluğu doldururken, eğitim düzeyinde gelir elde eden emek ile adil bir bağ kuran değerler eğitimi ile ilgili de çok değerli bir süreçten geçmektedir. ” İstihdamı ve istihdamı güçlendirmek için çalıştıklarını kaydeden B Akan Özer, “Mesleki eğitimde 50 Ar-Ge merkezi açtık. Milli Eğitim Bakanlığı fikri mülkiyet, patent, faydalı model, marka ve marka ile ilgili kültürü yaygınlaştırmaya çalışıyor. başta mesleki eğitim olmak üzere tüm eğitim birimlerinde tasarım tescilleri.2022 yılında 8.300 eserin tescilini aldık.Bu eserlerin 162 adedini ticarileştirdik.Artık orta ve temel eğitimde öğrencilerimiz yenilikçi yaklaşımlar, fikri mülkiyet ile yetişmeye başladı. ve sınai haklar kültürü.Bunu ülkemizin geleceği için çok değerli bir fırsat olarak görüyoruz ve Milli Eğitim Bakanlığı olarak bunu güçlendirmek için elimizden geleni yapacağız.Meslek lisesi öğrencileri artık yurt dışına ihracat yapmaya başladılar.Meslek lisesi okul öğrencileri sadece eser ihraç etmiyorlar, ihraç ettikleri eserleri üreten makineyi de üretiyorlar.” KARAİSMAİLOĞLU: BİR YÖNDE SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu da dijitalleşmenin ağır ve hızlı gelişmesi sonucunda elektronik ticaretin her yıl katlanarak arttığına işaret etti. Karaismailoğlu, istedikleri işe istedikleri zaman, saat boyunca kolayca ulaşabileceklerini kaydetti. Karaismailoğlu, ‘MEB Pasaj’ sayesinde eğitimden üretime özel çocuk ve kadınların istihdamına da katkı sağlayacağını belirtti. bir bakıma. İnşallah Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız bu ortak çalışma ile özel olarak üretilen eserlerin vatandaşa ve tüketiciye ulaşması adına değerli bir misyona imza atılacaktır.”

Bakan Karaismailoğlu, ‘mebpasaj.pttavm.com’ adresinden MEB çalışmalarına özel bölüm açtıklarını belirterek, “PTT AVM’de özel eğitim kurumlarımız için açtığımız mağazalardan, yönetim kurulundan PTT kimseye bunu yapmıyor. protokol tarihinden itibaren 6 ay boyunca ücret ve kargo bedeli alınmayacaktır.İstihdama güç katacağına inandığımız bu adımdan son derece memnunuz.Arkadaşlarımızı tebrik eder, projemizin hayırlı olmasını dilerim.Sistemin oturması dileğiyle. gelişen süreçte hem öğrencilerimiz hem okullarımız hem de vatandaşlarımız bu katkıdan faydalanacaktır.Tabii ki bu projenin ortaya çıkmasında ve uygulanmasında Sayın Milli Eğitim Bakanı Mahmut Bey’e çok teşekkür ediyorum Özer’e. PTT Genel Müdürlüğümüze ve PTT çalışanlarına da teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu