Yaşam

Yeni Türkü, Esenyurt Halk Dansları, Müzik ve Sanat Festivali’nde sahne aldı

40 ülkeden 500 sanat elçisinin katıldığı “2. Uluslararası Esenyurt Halk Dansları, Müzik ve Sanat Festivali”nde sahne alıyor. Yeni Türkçeunutulmaz şarkılarını Esenyurtlularla birlikte seslendirdi.

Esenyurt Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Esenyurt Halk Dansları, Müzik ve Sanat Festivali devam ediyor. Festivalin üçüncü gününde grupların dans gösterilerinin ardından Yeni Türkü sahne aldı. Esenkent Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşen etkinlikte; ‘Telli Tel’, ‘Maskeli Balo’, ‘Fırtına’ gibi unutulmaz şarkılarını Esenyurtlularla birlikte seslendirdi.

Şenliğe katılan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, gruba günün anısına hediyeler vererek tüm katılımcılara teşekkür etti. Başkan Bozkurt şunları söyledi:

“Esenyurt algısı ile burada gördüğünüz şey tam olarak burada gördüğünüz gibi değil. Biz uygun insanlarız. İmajımızı bozmaya çalışsalar da kalbi sevgi dolu, yaşama duygusuna sarılı güzel insanlarız. Bir süre önce hep birlikte çocukluğumun, gençliğimin müziklerini dinledik. Türkiye” Siz Türkiye’nin değerli varlıklarından, nadide kümelerinden birisiniz. Sizleri burada ağırlamak bizim için bir onurdur. iyilik getirdin.”

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu