Haber

Üç günde üç uçan cisim: Pentagon ‘Sekizgen bir yapı’ dedi

ABD’nin Alaska, Kanada ve Michigan üzerinde üç gün içinde kimliği belirsiz üç uçan cismin düşürüldüğünü açıklamasının ardından, savaş uçaklarının düşürdüğü cisimlerin “uzaylılardan gelmemiş olma ihtimalinin” dışlanmadığı belirtildi.

‘OLASI TEHDİTLER DEĞERLENDİRİLİYOR’

Kuzey Amerika Hava Savunma Komutanlığı (NORAD) başkanı General Glen VanHerck, “İstihbaratın bunu araştırmasını bekliyoruz. “Hiçbir olasılığı dışlamıyorum” dedi. Kuzey Amerika hava sahasında tespit edilen cisimlerle ilgili açıklamalarda bulunan VanHerck, “potansiyel tehditler değerlendiriliyor” dedi.

PENTAGON: İTİRAZ F-16 İLE İNDİRİLDİ

Çin balonuyla Alaska ve Kanada üzerinden tanımlanamayan cisimlerin düşürülmesinin ardından bu kez ABD ve Kanada sınırında uçan bir cismin düşürüldüğü açıklandı. NORAD’ın ABD-Kanada sınırında bulunan Michigan’daki Huron Gölü üzerinde uçan tanımlanamayan bir cisim düşürdüğü bildirildi. Pentagon Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder, söz konusu cismin Başkan Joe Biden’ın talimatıyla ABD’ye ait bir F-16 tarafından düşürüldüğünü açıkladı. Ryder, söz konusu nesnenin ‘sekizgen bir yapı’ olduğunu ve 20.000 fit yükseklikte uçtuğunu kaydetti.

Pentagon, 9 Şubat’ta Alaska üzerine tanımlanamayan bir cisim düşürdü. 11 Şubat’ta Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Amerika Birleşik Devletleri ile işbirliği içinde Kanada’nın Yukon bölgesi üzerine cisim attığını duyurdu.

Bazı yetkililer, henüz tanımlanamayan nesnelerin Çin tarafından gönderilen ‘casus balonları’ olabileceğini söylüyor. Ancak ABD ve Kanada’dan bazı uzmanlar, nesnelerin casus balonundan daha alçaktan uçtuğunu bildiriyor.

RAPOR: 366 OBJENİN 163’Ü BALON

ABD Ulusal İstihbarat Servisi (ODNI) ve Savunma Bakanlığı’nın Tüm Alan Anomali Analiz Ofisi, Ocak ayında yıllık “Tanımlanamayan Uçan Cisim” raporunu yayınladı. Mart 2021’den bu yana 366 tanımlanamayan nesne tespit edildi. Rapora göre, 366 yeni olayın 26’sının insansız hava araçları, 163 balon ve altı radar müdahalesi olduğu belirlendi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu