Teknoloji

Twitter’dan para kazanmak isteyenlere müjde: Payment Transmitter Şirketi Stripe Tartışmalara Son Verdi

Elon Musk’ın satın alınmasından sonra geçen ay X’e dönüştürdüğü Twitter , daha fazla kitleye ulaşmak ve Threads gibi rakiplerinin önüne geçmek için içerik üreticilerine ödeme yapmaya başladı. Son 3 ayda 5 milyondan fazla erişime sahip olan yapımcılar, yüzlerce hatta binlerce dolarlık kablosuz gelir elde etti.

Öte yandan X’in içerik üreticilerine ödeme yaptığı platform şerit Ülkemizde olmadığı için para kazanan içerik üreticilerinin başında büyük soru işaretleri oluştu. Ancak bugün Stripe tarafından paylaşılan resmi açıklama ile Türkiye’deki kullanıcıların ödemelerini nasıl alacakları belli oldu.

Türkiye’de X’ten para kazananlar gelirlerini şu şekilde alabilirler:

Resmi Stripe çapa hesabı, Sezer İltekin’in ” Türkiye’de ikamet eden bireyler Stripe Express kullanarak Twitter’dan ödeme almaya devam edebilirler. Türk adreslerini ve Türk banka hesaplarını kullanmaya devam edebilecekler mi?sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Türkiye henüz şirketler için standart hesap edinimi için uygun olmasa da, bireyler X/Twitter’dan Stripe Express aracılığıyla ödeme alabilirler.”

Birçok kullanıcı Stripe Express’i biliyordu, ancak bazı sorunlar da vardı:

Sezer İltekin’in sorusu aslında Twitter’da bazı içerik üreticilerinin para aldığı yönünde. paylaştıkları bir sorundan vadesi gelmişti. İltekin, Stripe’a tüm Türk vatandaşlarının bu konuyu açıklaması için açık mektup gönderdi:

Türk vatandaşları adına Stripe’a açık mektup
Stripe Express, Türkiye’de ikamet eden bireyler için Twitter’da hesap oluştururken beklendiği gibi çalışıyor ancak insanlar birkaç ödeme aldıktan sonra hesaplarının kapatıldığını bildiriyor.
Bu hizmet, Swift sistemi üzerinden bireysel bir banka hesabına banka havalesini içerir ve alınan fonlar için Türkiye’de vergiler ödenerek, ilk kez tasarlandığı gibi çalışır.
Ancak Stripe, Türk banka hesaplarına bir veya daha fazla kez ödeme alan hesapları kapatıyor gibi görünüyor.
Bu sistem (Swift üzerinden para transferi) çalışıyorsa neden hesabı kapatıyorsunuz? Klasik Stripe Türkiye’de desteklenmiyor diye Türk vatandaşlarını mı cezalandırıyorsunuz?
Sadece Twitter üzerinden ödeme almak için başka bir ülkede şirket kurmak istemiyoruz. Lütfen bu konu hakkında açıklama yapınız. Teşekkürler.”

Şerit, ağızdan ağza sorunu bilmemekTürkiye’deki kullanıcıların Stripe Express üzerinden ödemelerini alabileceklerini paylaşarak konuya açıklık getirdi.

haber-ceyhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu