Haber

MHP lideri Bahçeli: “CHP’nin yeni adresi Kandil”

MHP lideri Bahçeli: “CHP’nin yeni adresi Kandil”

“Dönem artık Türk dönemidir”

“Türk’ün ve Türk milletinin kaderi ne olursa olsun, milliyetçi-idealist hareketin kaderi birdir.”

“MHP, 100 maddelik yeni anayasa teklifiyle hazırlıklarını şimdiden tamamladı.”

ANKARA – Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi’nin artık milli güvenlik sorunu haline geldiğini iddia etti.

Bahçeli, MHP’nin 55’inci kuruluş yılı dolayısıyla ATO Congresium’da düzenlenen kutlama etkinliğine katıldı. Etkinlikte 55. yıl dolayısıyla hazırlanan iki kısa film gösterimi yapıldı. Burada konuşan Bahçeli, Türk dünyası ekseninde gelişen birimlerin her alana yayılacağını ve milli vicdanda korunan Türk birliğinin bu yüzyıl içinde mutlaka gerçekleşeceğini öngördüklerini belirterek, “Dönem artık Türk Çağı, tarih, kültür ve ortak değerler etrafında tecelli eden Türk Nesli ve Türk Çağı; “Cazibe merkezi ve yakın gelecekte adaletin, barışın, huzurun, güvenliğin, refah ve istikrarın önde gelen adresidir” dedi. .

“Türk’ün ve Türk milletinin kaderi ne olursa olsun, milliyetçi-idealist hareketin kaderi birdir.”

MHP’nin Türk siyasetinin ve milletinin ilerleme kolu, istiklal yanlısı ve gurur kutbu olduğunu dile getiren Bahçeli, “Türk’ün ve Türk milletinin kaderi ne olursa olsun, milliyetçi-idealist hareketin kaderi birdir ve Enflasyonun yaşandığı günümüz Türkiye’sinde parti Milliyetçi Hareket Partisi’dir.” “Temel yapısıyla, kimlik ve şahsiyet kazanmış tecrübeli siyasetiyle, A’dan Z’ye Türkçe dünya anlayışıyla, hayatını ve olaylarını fikren sahiplenmesiyle milli gönüllerde yer edinmiştir” dedi.

“Bay.

6 Şubat’ta Çağlayan Adliyesi önünde terör saldırısını gerçekleştiren saldırganlara değinen Bahçeli, “Kahraman polisimizin zamanında müdahalesiyle Çağlayan Adliyesi’ne saldıran ve cenazeleri ele geçirilen iki DHKP-C’li teröristi kim savundu? Ve bu alçaklardan birinin cezaevindeyken yazdığı mektubun Meclis’e sunulması gerekiyor.” CHP’linin kiminle eğitim gördüğü ortaya çıktı. Daha vahimi, Çağlayan Adliyesi önünde alnından vurularak hak ettiği cezayı alan bir terörist hakkında 6 Şubat 2020’de Anayasa Mahkemesi tarafından açıklanan hak ihlali kararıdır. Anayasa Mahkemesi adalet ve hukuk ilkelerine savaş ilan etti. 6 Şubat 2020’de hak ihlali kararıyla ödüllendirilen DHKP-C’li terörist, tam 4 yıl sonra vahşi bir terör saldırısıyla yok edildi ve adalet bir ölçüde yerini buldu.

Ancak Anayasa Mahkemesi haini haklı buldu ve Türk polisi de hak böyle değil, böyledir mesajıyla gereğini yaptı. Mahkeme Başkanı hala utanmadan Anayasa Mahkemesi kararlarının 153. madde uyarınca kesin olduğunu, dolayısıyla gerçek ve tüzel kişiler açısından bağlayıcı olduğunu iddia ediyor. Sayın Zühtü, sizin ve bazı üye arkadaşlarınız ile birlikte beraat ettirip hak ihlali kararıyla ödüllendirdiğiniz suçlunun 6 Şubat’ta terör saldırısına teşebbüs ettiğini, polislerimizi yaraladığını, bir arkadaşımızın hayatına mal olduğunu biliyor musunuz? vatandaşlar? “Bu rezilliği duydun mu?” dedi.

“Anayasa Mahkemesi artık milli güvenlik sorunu haline geldi”

Anayasa Mahkemesi’nin artık milli güvenlik sorunu haline geldiğini öne süren Bahçeli, “Mahkeme başkanı ve sözde üyeler devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, toplumsal barış ve güvenliğin rakibi haline gelmişlerdir. Böyle devam edin, böyle bir mahkeme yapısı Türkiye’nin en yüksek yargı organıdır.” “Buna katılamaz, katılmamalıdır. Skandal hak ihlali kararlarıyla iç barış ve huzur ortamını sarsan, kaos üretim merkezi olduğunu teyit eden Anayasa Mahkemesi, tekrar ediyorum, ya kapatılmalı ya da kapatılmalıdır.” yeniden yapılandırıldı” dedi.

“CHP’nin yeni adresi Kandil”

Anayasa Mahkemesi’nin adalet ve hukuk konusunda yoğun bir cephe açtığına inandıklarını kaydeden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“DEM’in CHP’nin Anayasa Mahkemesi’ni bölücü teröristlere üs olarak kullanmasını dış bağlantılı bir operasyon olarak değerlendiriyoruz. Türkiye’nin yeminli düşmanları faaliyet gösteriyor. Ülkemize karşı bir operasyon yapılıyor. 31 Mart 2024’te Türk milleti Operasyon ajanlarından hesap soracak Yerel yönetimler merkezi hükümet doğrultusunda Hükümetlerin kurulması ve tezahür etmesi Türkiye’nin gücüne güç katacak CHP’nin yeni adresi Kandil DEM CHP’yi kafaya aldı ve tehditlerle zincirledi Özgür Bey havlu attı erken ve sonunda başarısız oldu.Cumhur İttifakı devleti koruyacak, vatanı koruyacak “Bayrağı koruyacak, demokrasiyi, milli kaynakları koruyacak, bağımsızlığı koruyacak, Türk Yüzyılının mimarı olacak.”

“MHP, 100 maddelik yeni anayasa teklifiyle hazırlıklarını şimdiden tamamladı.”

Önümüzdeki dönemde gündeme alınmasını ve üzerinde anlaşmaya varılmasını umdukları 9 konu bulunduğunu belirten Bahçeli, “Bunların başında yeni anayasanın yazılması geliyor. Milliyetçi Hareket Partisi zaten hazırlıklarını tamamladı. 100 unsurdan oluşan yeni anayasa teklifiyle. İkincisi, devlet ve toplum Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi altında örgütlenecek.” Durumun belediyelerle tam uyumlu hale getirilmesi için yasal düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Üçüncüsü, fayda-yük dengesini doğru kuracak bir vergi reformu hayata geçirilmelidir. Dördüncüsü, Büyükşehir Belediyesi Kanunu, Belediye Kanunu, İl İdaresi Kanunu ve Köy Kanununun yeni ihtiyaçlar çerçevesinde ve yönetim bütünlüğü çerçevesinde ele alınması gerekiyor. Beşinci olarak terörle mücadeleyi entegre eden ve bölücülüğü etkisiz hale getiren bir ulusal strateji oluşturulmalıdır. Altıncı olarak toplumsal şiddete sıfır tolerans gösterecek bir çaba planı hazırlanmalıdır. Yedinci olarak, etik ve ahlaki unsurlar kapsamında toplumsal yozlaşmaya neden olan dizi sinemalar, özellikle de sosyal medya, ekonomik sömürü çarkını çeviren fırsatçılara ve inancın sömürülmesine olanak sağlayan sinsi yapılara karşı aktif denetimler uygulanmalıdır. Sekizinci olarak İstanbul başta olmak üzere şehirlerimizin altyapısı güvenli hale getirilmeli ve mevcut riskli yapıların dönüşümü hızlandırılmalıdır. Dokuzuncusu, hâlâ aktif olan ve devletin içinde yer alan, varlığımızı ve birliğimizi tehlikeye sokan kripto damarlar ve FETÖ gibi her türlü yapıyla kararlılıkla ve mutlak şekilde mücadele edilmelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu