Haber

Melikgazi Belediyesinde alternatif yol çalışması

Melikgazi Belediye Lideri Mustafa Palancıoğlu, Köşk Mahallesi Aşık Veysel Bulvarı’nı Talas Bulvarı’na bağlayacak alternatif yol çalışmalarına başlanıldığını açıkladı.

Palancıoğlu, yazılı açıklamasında, 3 kilometre uzunluğunda 20 metre genişliğindeki yol tamamlandığında trafik yoğunluğunun azalacağını belirtti.

Yaklaşık 2 yıldır bu yol üzerine çalıştıklarını aktaran Palancıoğlu, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımız rahat etsin diye imar yollarını trafiğe açmak için alt yapı çalışmalarını başladık. Yaklaşık 2 yıldır bu yol üzerindeki imar çalışmaları için gerekli müsaadeleri almak ismine uğraştık. Ağır trafik akışını yönlendirecek olan hoş bir alternatif irtibat yolu yapıyoruz. Talas Caddesi’nden yeni bir yolu Teknopark’a kadar açıyoruz. Bu alanda iki kavşak olacak. Burası büyük bir yükü alacak. İnançlı, nitelikli bir yol ortaya çıktı. Şu an yeni açacağımız yolda alt yapı dolgu ve sıkıştırma süreçlerini tamamlıyoruz. Burada 36 bin ton alt yapı materyali kullanılacak. 10 bin ton hafriyat ve dolgu süreci yapacağız. İnşallah ilkbaharla birlikte burada asfaltlama çalışması ve başka çalışmaları tamamlayıp, yazın başında ilkbaharda hizmete açacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu