Haber

Mehmetçik, İncirlik Hava Üssü’nde yardım ulaştırmak için gece gündüz görev başında.

Türkiye beyin sarsıntısının yaralarını sarmaya devam ediyor…

Merkezi Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından ulusal ve uluslararası kampanyalar kapsamında bağışlanan yardım malzemelerinin bir kısmı Adana’da toplanıyor.

İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’nda bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Helikopter Koordinasyon Merkezi, deprem bölgelerine hava ve kara yoluyla yardım malzemesi ve personel taşınmasını sağlıyor.

İncirlik’ten yardım sevkiyatına uçaklardan destek

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Eskişehir, İzmir, Amasya, Konya, Ankara, İstanbul gibi illerden desteklediği AS-532 Cougar, CH-47 Chinook, S-70 Sikorsky tipi helikopterler ve ortada kargo uçakları, hava aracı İncirlik’ten yardım sevkiyatına destek

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri, Özel Kuvvetler, Sahil Güvenlik ve Jandarma Genel Komutanlıklarına ait çok sayıda helikopter ve kargo uçağı yoğun trafikte üsse hareket ediyor.

24 aslına göre görevlerine devam ediyorlar

Gece uçuşlarının da yapıldığı üste 24 saat görev yapan Mehmetçik’in ağır çalışmasına başta ABD ve Polonya askerleri olmak üzere birçok ülkenin askerleri destek veriyor.

Hava yardım koridoru kullanılıyor

İncirlik’te çadır, yatak, battaniye, yorgan, yastık, jeneratör ve ısıtıcı gibi insani yardımların yanı sıra gıda ve tıbbi malzeme içeren paketler oluşturuldu. “hava yardım koridoru” Depremzedelere teslim edilmek üzere askeri uçak ve helikopterlere yükleniyor. Hava yoluyla gelen yardımların bir kısmı da tırlarla afetzedelere ulaştırılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu