Teknoloji

Lenovo Gaming Portable’da çalışıyor

Valve, taşınabilir oyun cihazı segmentini havaya uçurmuş gibi görünüyor. Steam Deck cihazının çıkışının ardından ASUS ROG Ally, Logitech G Cloud, PlayStation Project Q Lite ve Razer Edge gibi örnekler ortaya çıktı. Yeni rapor bu listeye bir isim daha ekliyor. Lenovo taşınabilir oyun bilgisayarıile geliyor.

Lenovo Oyun Taşınabilir Bilgisayarı: Lenovo Go

Windows Central sitesinde yer alan ilgili raporda Lenovo firmasının taşınabilir cihaz için kolları sıvadığı söyleniyor. yazan Jez Corden Lenovo Gitİsim verilen veya verileceği söylenen bu cihaz, 8 inç ekrana ve AMD Phoenix işlemcilere sahip olacak.

hiç satışa çıkarılmamış olan Lenovo Lejyon Oyunu Windows 11 işletim sistemine benzeyeceği iddia edilirken, işletim sistemi ile çalışacak. Üstelik tıpkı ASUS ROG Ally gibi maksimum PC uyumluluğu hedefleniyor.

Teknik açıdan bakıldığında ise kullanılacağı iddia edilen AMD Phoenix işlemciler ile düşük güç durumları desteklenirken aynı zamanda yüksek teknolojili oyun deneyimleri yaşamamız da mümkün olacak. Şimdilik Lenovo tarafından resmi olarak onaylanmadığı için Lenovo Go ile ne zaman tanışacağımız ve fiyatının ne olacağı konusunda bir bilgi yok.

Buradaki asıl mesele, kullanıcıların başka bir el konsolu için heyecanlı olup olmadığı veya bu trendden sıkılıp sıkılmadığı. Peki el konsolları hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünden fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu