Haber

Kırklareli’nden deprem bölgesine 312 tır yardım malzemesi, 9 bin 239 çadır ve konteyner gönderildi.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere Kırklareli’nden yardımlar devam ediyor.

Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada, Valilik öncülüğünde ve AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen kampanya kapsamında devlet ve millet seferberliği oluşturulduğu belirtildi.

6 Şubat itibarıyla sallama alanlarına kuru gıda, temiz giysi, giysi, elektrikli ısıtıcı gibi birçok yardım malzemesinin bulunduğu 312 TIR sevk edildi.

Başta AFAD, UMKE, sağlık ve belediye çalışanları olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarından oluşan 1456 işçi, deprem bölgesinde arama kurtarma, çadır stantları, yiyecek dağıtımı gibi hizmetler sunarken, 192 arama kurtarma aracı, ambulans, itfaiye, kepçeler, ekskavatörler, kamyonlar, kamyonetler. deprem bölgelerinde hizmet vermektedir.

Ayrıca afetzedelerin barınma, beslenme, tuvalet ve banyo ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla afet bölgelerine 9.239 çadır ve konteyner konuşlandırılırken, AFAD’a uygun olarak bölgeye 2 ton odun ulaştırılarak dağıtımı yapıldı.

tercan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu