Haber

Karapınar mahalle yollarına Büyükşehir standardı

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya merkez ve ilçelerdeki sorumluluk alanında bulunan yollarda altyapıyı güçlendirmek için çalışıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, 2022 yatırım programına aldıkları Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki bütün mahalle yollarını tamamlamak için çalışmaları ağır biçimde sürdürdüklerini söz etti.

İlçe belediyelerinin ve AK Parti teşkilatlarının dayanağıyla Türkiye’de Yeni Büyükşehir Yasası’nın en başarılı halde uygulandığı kent olan Konya’da, mahalle yollarını Büyükşehir standardına yükseltmek için canla başla çalıştıklarını kaydeden Lider Altay, bu kapsamda sadece bu yıl Karapınar ilçesine 27 milyon 550 bin lira maliyetle 29 kilometre daha mahalle yolu kazandırdıklarını söz ederek, Karapınar’a ve Konya’ya iyi olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi bu yıl Karapınar’da; 4 kilometrelik Oymalı Ayrımı – Akören Mahalle ortası, 14.5 kilometrelik Devlet yolu ayrımı – Tilkili – Kayalı, 4.5 kilometrelik Demir Yaylası – Kuzukuyusu Ortası, 6 kilometrelik Demir Yaylası – Tilkişar ortası yollarını tamamlayarak hizmete açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu