Haber

İngiliz Kraliyet Ailesi’nde garip kurallar! Çocuklar bu kuralları çiğnerse… “Para var, huzur yok”

Prenses Diana’dan sonra popüler olmaya başlayan İngiliz Kraliyet Ailesi, herkesin hayalini kurduğu bir aile haline geldi.

Prenses Diana’nın halkla olan yakınlığı ve yaptığı hayır işleri tüm dünyada büyük ses getirdi.

Ancak Prenses Diana evliliğinden mutsuzdu ve bunu verdiği röportajlarda söylemeye başladı.

Ayrıca Prenses Diana, belirlenen kuralları beğenmedi. Bu kurallar, onun özgür ruhu üzerinde ağır bir yük oluşturmaya başlıyordu.

Kraliyet kurallarının sadece yetişkinler için olduğunu düşünenlerdenseniz, yanılıyorsunuz…

Çünkü Prens William ve Prens Harry de dahil olmak üzere çocukların uyması gereken binlerce kural var.

Bu kurallara bakacak olursak;

Kraliyet çocukları takma ad kullanamaz…

Hem yetişkinlerin hem de çocukların halka açık veya özel alanlarda birbirlerini takma adlarla veya aşağılayıcı sözlerle aramalarına izin verilmez. Ancak kraliyet üyeleri zamanla bu kuralı bozdu.

Kraliyet üyeleri istedikleri kıyafetleri istedikleri şekilde giyemezler. Erkek çocuklar da 8 yaşına kadar şort giymek zorundadır. Kız çocukları ise yine yaşına uygun kıyafetler giymek zorundadır.

Kraliyet ailesi özçekim yapamaz veya imza veremez. Bunun nedeni, imzalarının taklit edilmesini ve kendilerine karşı kullanılmasını önlemek istemeleridir.

Ayrıca en garip kurallardan biri de oyun oynamanın yasak olmasıdır. Örneğin Monopoly oynamak yasaktır. Bunun arkasındaki mantık, 2008 yılında Prens Andrew’un bir oyununa daveti reddetmek zorunda kaldığında ortaya çıktı.

Kraliçe’ye göre bu tür oyunlar çok bağımlılık yapıyordu ve aile içinde çatışma yaratıyordu. Ancak bu kural artık değişmiş olabilir.

Çocuklar en az bir yabancı dil bilmelidir. Prens George ve Prenses Charlotte’un İspanyolca bildikleri biliniyor.

Ayrıca kendilerine verilen her hediyeyi kabul etmek zorundadırlar. Kraliçe adına bu hediyeleri kabul ederler ve sonra bağışlarlar.

Ailede küçükten büyüğe herkesin ikameti belli bir düzene bağlıdır. Ayaklar birbirinden uzak olmalı, omuzlar yukarıdan aşağıya aynı mesafede olmalı, omurga düz olmalı, çene yavaşça kaldırılmalı ve eller asla ceplerde olmamalıdır.

Kraliyet ailesi oturduğunda, ayakları yerde olacak şekilde bacakları çapraz veya düz olmalıdır.

Kraliyet ailesinde kadınların evlenene kadar taç takmasına izin verilmez. Bekar hanımlar her istediklerinde göz alıcı taçlar takamazlar, evlenene kadar beklemek zorunda kalırlar.

Kraliyet protokolleri ve görgü kuralları, öğle yemeğinde bile çok değerlidir. Kraliçe hizmet edilecek ilk kişidir. Kraliçe yemeğe başladığında, ancak o sırada misafirleri tabaklarındaki yemeği yiyebilirler. Yemeklerini bitirdiklerinde herkes yemeğini bitirmelidir.

haberhorasan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu