Haber

Haluk Levent telefon operatörlerine seslendi: Bu 3. gün

Merkez üssü Maraş’ın Pazarcık ilçesinde olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde yıkıma neden oldu. Üç gün süren depremle ilgili son resmi paylaşımlara göre 6 bin 234 kişi hayatını kaybetti, 37 bin 11 kişi de yaralandı.

Ahbap Derneği’nin kurucusu müzisyen Haluk Levent, arama kurtarma çalışmaları için bulunduğu Hatay’dan telefon operatörlerine seslendi. Deprem bölgelerindeki hat kesintilerinden dolayı sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Levent, şunları kaydetti:

“Telefoncular! Bugün 3. Gün. O kadar bağış topladık, hemen fiyatını gönderelim! Nedir bu! Hatay’ın her tarafını güçlendirin artık! İşimizin verimi yüzde 60 düşüyor. Anlamıyorum. teknoloji yetersiz ya da bilim yetersiz!”

Haluk Levent, jeneratör firmalarına da çağrı yaptı. Deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmaları akşam ve gece yeterli ışık kaynağı olmaması nedeniyle sürdürülememektedir. Jeneratör almak istediklerini belirten Levent, “Jeneratör firmaları! Bu tweet’i atar mısınız! Gönül rahatlığıyla göndermeniz adettendir ama biz çok büyük bir alım yapacağız. Sadece makul bir fiyat isteyeceğiz.” !Ekiplerimiz size hızlı bir şekilde dönüş yapacaktır.Bu tweetin altına yazalım.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu