Haber

Çocuklarıyla Mahvolan Anne, Korkulu Anlarını ve Mucizevi Kurtuluş Hikayelerini Ayşe Arman’a Anlatıyor

Ülke olarak yaşadığımız büyük yıkımın acısı ilk günkü kadar taze. Binlerce insanımız hayatını kaybederken binlercesi de evsiz kaldı. Binlerce insanımız hala enkaz altında! Enkaz altından çıkarılan insanımızın bir nebze de olsa kurtarılması bu süreçte yüreğimizi dolduruyor. Gülçin Öztürk de bu insanlardan biri. Üç çocuğu yaralı olarak enkazdan kurtarılan Öztürk, deprem sırasında yaşadıkları kaygı dolu anları Ayşe Arman’a anlattı.

Bir süredir kalbimiz Kahramanmaraş ve sarsıntılı bölgelerde atıyor. Maalesef yaşadığımız kayıpları ve yıkımları anlatabilecek bir kelime yok.

Binlerce insanımızı kaybettik ve binlercesi hala enkaz altında.

Depremden geriye kalan bazı fotoğraflar ve acılar hafızalarımıza kazındı. Hayatını kaybeden insanlarımızın hikayesi, sevdiklerini kaybeden insanların acısıyla sarsılıyoruz.

Büyük bir trajedi yaşamamıza rağmen mucizelere de tanık olduk. Saatler sonra enkazdan çıkanların mutluluğuyla gözyaşı döktük.

Bu kişilerden 3 çocuğuyla birlikte enkazdan çıkarılan Gülçin Öztürk, Gazeteci Ayşe Arman ile konuşarak yaşadıkları endişeli anları anlattı.

Evinde çocuklarıyla birlikte sarsıntıya yakalanan genç anne, 2,5 yaşındaki oğlu uyuyamadığı için deprem sırasında uyanık kaldı. Muhtemelen kurtuluşlarındaki en büyük detay da bu, çünkü yatağının başucundaki duvar depremin etkisiyle olduğu gibi yıkılmış.

Öztürk titremeye başlar başlamaz oğlunu alıp diğer çocuklarının yanına koştu…

Öztürk ve çocukları iki çocuğunu da altına alarak tuzağa düştü. Sırtındaki duvarla altında çocukları ile birlikte kaldı.

Oğulları yanında olmasına rağmen kızı yan odada kalmış, şanslı kızı enkaz altında kalmamıştı… Doğal bir annenin o anki dehşetini ve hüznünü hayal bile edemiyorum.

Duvar üzerlerine yıkıldı ve Öztürk yaralandı. Kızı ise o depresyondan yardım çağırmaya gitti.

Öztürk bir yanda küçücük bir hayat üçgeninin içinde, zirvesinde bir duvarla sıkışıp kalmıştır. Öyle ki başından dökülen kanlar neredeyse çocuğunun boğulmasına neden olmuştu.

O an hem yaralanmış hem de sıkışmış bir anne olarak çocukları korkmasın diye sadece müzikler söyleyip masallar anlattı…

Enkaz altında Dandini Dandini Dastana’yı söylerken kızı gidip yardım istedi. Güvenlik görevlisi gelmesine rağmen duvarı kaldıramadı ve yardım çağırmaya gitti. O sıralarda kızı tüm tehlikelere rağmen annesini ve kardeşlerini bırakmadı.

Öztürk’ün doktor olan eşi, bilinç bulanıklığı yaşamaya başlayan Öztürk’ün imdadına yetişerek, çocuklarıyla birlikte kocasını kurtardı.

Yengesini depremde kaybeden ve bu yıkımı en acı şekilde yaşayan Öztürk ailesinin öfkesine sahip çıkabilirsiniz.

Umarım en kısa zamanda tüm yaralarını sarabilirler…

Röportajın devamına buradan ulaşabilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu