Haber

CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan açıklama

CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Üç partiden resmi teklif geldi. Başka partiye pek sıcak bakmıyorum. Ben geçersem AK Parti ve MHP beni havaya kaldırır.”

Tanju Özcan belediye binasında basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin konuştu. CHP’de kongre öncesinde yapılacak son Parti Meclisi toplantısında 100. yıl özelinde daha önce partiden ihraç edilen isimlere yönelik af seçeneğinin görüşüleceğini hatırlatan Özcan, “Gelişmeleri basından da takip ediyorum. Neler oluyor? Nasıl bir karar olacak, kimleri kapsayacak, kimleri kapsamayacak, makul bir karar mı olacak.” Süre sınırı koyacaklar mı? Görmeden bu karara net bir cevap vermem mümkün değil. Ancak karar verilmişse ve bunun sizi bağladığı söyleniyorsa o zaman meclis üyelerimizle, buradaki arkadaşlarımızla, parti teşkilatlarımızla konuşup bir değerlendirme yaparız. Esas itibariyle şunu söylüyorum; Hiçbir yere gitmiyorum. Ben CHP’liyim. Neyse şu anda hiçbir hukuki bağım yok. Kararın detayları hakkında bilgim yok. Ne merkezden kimse beni arayıp bir şey söyledi, ne de ben merkezden kimseyi arayıp bir şey sordum. Karar verilsin, görelim. Bundan sonra bundan sonraki adım konusunda arkadaşlarımızla istişarede bulunacağız. “Yapıp çöpe atacağız” dedi.

‘BOŞ KONUŞMAMALILAR’

Yerel seçimler için 3 siyasi partiden resmi teklif aldığını anlatan Özcan, şöyle konuştu:

“Üç partiden resmi teklif geldi. Bazı partiler istikşafi anket yapmaya devam ediyor. Ben diğer partiye pek sıcak bakmıyorum. Eğer geçersem AK Parti ve MHP beni yayından kaldırır. O yüzden yapsınlar.” Saçma sapan konuşmayın, CHP’ye döner mi dönmez mi, belli olsun, “Başka partiden aday olmayacağım orası kesin.”

kusadasi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu