Haber

Beyin sarsıntısında ölmeden önce babasının son emrini görünce yıkıldı!

Türkiye, 6 Şubat’ta yüzyılın felaketini yaşadı. Kahramanmaraş’ta ortalama 9 saat süren 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler çok sayıda can ve mal kaybına neden oldu. 10 ili etkileyen depremde 30 binden fazla kişi hayatını kaybederken Hatay’da neredeyse her iki binadan biri çöktü. En çok yıkıma uğrayan illerden biri olan Adıyaman’da arka arkaya ölüm haberleri gelirken, geride acı hikayeler kaldı. Gülsüm Börta ve 30 yıllık eşi Mehmet Börta o hikayelerden sadece biri…

AŞK İLKOKULDA BAŞLADI

Cumhuriyet Mahallesi 2501 sokak Sansel Apartmanı A Blok’ta hemşire Gülsüm Börta (53) ile 30 yıllık eşi Mehmet Börta (53) moloz altında yaşamını yitirdi. Gülsüm-Mehmet Börta çifti aynı zamanda ilkokul arkadaşıydı. 30 yıllık mutlu bir evliliğe sahip olan Börta çifti bir türlü ölemedi.

Gülsüm Börta, ameliyat sırasında hastalarının elinden tutarak onlara destek olurmuş. Mehmet Börta, engelli öğrencilerin köylerine gider, onlara ücretsiz okuma yazma öğretirdi.

BABASININ VERDİĞİ SON SİPARİŞ GÖZYAŞLARIYLA YARATTI

Çiftin Sanko Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi kızı Merve Börta, enkaz altında babasının cep telefonunu buldu. 2 gün sonra doğum günü olan Merve Börta, babasının cep telefonuna baktığında son siparişin doğum günü hediyesi olduğunu görünce gözyaşlarına hakim olamadı. Annesiz ilk doğum gününü 18 Şubat’ta geçirecek olan Merve Börta acısını Twitter’dan paylaştı.

MİLYONLARI AĞLAYAN PAYLAŞIM

Merve Börta’nın sosyal medyada yazdıkları okurlarının kalbini kırdı. Merve Börta Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Annem Gülsüm Börta. Hemşireydi, ameliyat sırasında hastalarının elini tutardı. Hastalarının hiçbirini hor görmezdi. Kızım ‘hastalarım önce Allah’a emanettir, sonra da Allah’a emanettir’ derdi. sonra bana’ Babam Mehmet Börta öğretmendi.

“SENSİZ 10 GÜNÜM BİTİYOR”

Engelli öğrencilerin köylerine gider, onlara ücretsiz okuma yazma öğretirdi. Babama ‘her hafta sonu köylere gitme’ dedim. soğuk olduğunu söyleyebilirim. Kızım Allah’ın gücüne gidiyor, elimiz ayağımız sağlam. Gençken gidelim’ derdi. Annem gençken bütün yaşlılara ücretsiz iğne yapar, evinin kapısını çalanı asla geri çevirmezdi. Sensiz 10 günüm neredeyse bitti” diye yazdı.

“BABAM BENİM HEDİYEMİ HAZIRLADI”

Anne ve babasıyla birlikte mumları üflemenin büyük bir nimet olduğunu anlatan Merve Börta, “Büyük bir lütufmuş bilmiyordum. Doğum günüm 18 Şubat. Annemsiz hayatımın ilk doğum günü. Hatta benim babam hazırlamıştı. Hediye. Babamın telefonunu enkazdan kurtardım. Son siparişi benim hediyemdi.” Annesi ve babasının 9 yaşında ilkokul arkadaşı olduğunu anlatan Börta, “O zamandan beri birlikteler.

“HER GECE SİZLERE İYİ GECELER DEMEDEN UYUMUYORUM ANNELER”

53 yaşında birlikte melek oldular. El ele tutuşup 30 yıllık bir melek evliliğini tamamladılar. Onlar birbirine aşık iki insandı. Sevgiyi ve şefkati onlardan öğrendim. Sen çok özlüyorum. ‘Allah sabır versin’ diyorum. İsyan ettiysem, annem babam imanlı insanlardı. Beni izliyorlar. Melek oldular. Şehit diyorum ama dayanamıyorum, siz anne babalara iyi geceler demeden geceleri uyuyamıyorum” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu