Haber

BDDK en az lise mezunu sekreter ve şoför alımı yapıyor! Başvuru için son 3 gün…

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), sonuçlarına göre Kurumumuzda ilk kez kamu hizmetine başlayacak adaylar arasından “Sekreter” ve “Şoför” ekiplerine idari işçi alımı yapacağını açıkladı. giriş sınavından. Başvuru kurallarının tarihçesi ile ilgili merak edilen tüm detayları açıklayan kurum, en az lise mezunu adayların arasından istihdam sağlayacağını duyurdu. Ayrıca BDDK sınava başvuracak adaylardan en az 70 KPSS puanı istemektedir.

BAŞVURU TARİHİ VE YÖNTEMİ

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu personel alım başvuruları 6 Şubat 2023 ve 19 Şubat 2023’ten itibarenbugüne kadar devam edecek.

e-Devlet Bankacılığı Düzenleme ve Denetleme Kurumu – Job Gate Kamu Alım ve Job Gate ( https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) başvurularını giriş yaparak online olarak yapabileceklerdir.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1) Türk Vatandaşı olmak,

2) Kamu haklarından yoksun olmamak,

3) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; Kasten işlenen bir hata nedeniyle affa uğramış veya bir yıl veya daha fazla hapis cezasına çarptırılmış olsa bile, devletin güvenliğine karşı kabahatler, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine aykırı hatalar, zimmet, gasp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, kötüye kullanma inanç, dolandırıcılık, iflas etmeme, ihaleye fesat karıştırma, ifaya fesat karıştırma, hatadan doğan malvarlığını aklama veya kaçakçılık.

4) Askerlik statüsünün prestiji ile; Askerlik yapmamış olmak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik yapmış olmak veya tecil veya yedek sınıfa nakil olmak,

5) Görevini sürekli olarak yapmasına engel olacak bir akıl hastalığına sahip olmamak,

6) 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), (c) ve (d) bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

7) 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 26 ncı maddesi kararı kapsamında çalışmaktan yasaklananlardan olmamak.

8) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırmasında kamu hizmetine atanmasına itirazı olmamak.

RESMİ DUYURU METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu