Haber

Arnavutköy’de İzmaritten Çıkan Yangın Güvenlik Kamerasına Yansıdı

ARNAVUTKÖY’de sünger ve liflerin bulunduğu alana atılan sigara izmaritleri nedeniyle çıkan ve 2 binanın hasar gördüğü yangın anı güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde binadan atılan dipçik sonrası süngerlerin yandığı görülüyor.

Yangın dün saat 20.00 sıralarında İslambey Mahallesi Sokullu Mehmet Paşa Caddesi’nde çıktı. Yangın anı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde yangının, 6 katlı iki binanın orta boşluğundaki süngerlere sigara izmaritinin atılması sonucu çıktığı görülüyor. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, dipçik atıldıktan sonra süngerlerin tutuştuğu ve kısa sürede büyüyen alevlerin önce zemin kattaki markete ardından da iki binaya sıçradığı görülüyor.

“Vatandaşlar duyarlı olmalı”

Yangının çıktığı binaların yanında dokuma atölyesi bulunan Muhsin Şahin, “Dün gece 20.15 sıralarında orada süngerler vardı. Vatandaşlar muhtemelen tepeden izmarit attılar. Kıvılcım bir anda binalara çarptı. Diğer taraf tamamen yandı. Sol taraf markete kadar yandı. Vatandaş duyarlı olsun, içtiğimiz sigaraları söndürelim demek istiyorum. Olabilirdi. İnsanlar daha duyarlı olmalı. 3 katlı bina bir dakikada yandı. Dükkanımızdaki tüm eserlerimizi tahliye etmeye çalıştık. Yerde herhangi bir eser bırakmadık. Polis ekipleri çalışmalarına devam ediyor. Kesin bir bilgi yok ama kamera kayıtlarımıza baktıklarında yangının çıktığı görülüyor ama kimin ateşlediği belli değil” dedi.

– İstanbulkaracasuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu