Ekonomi

Altice USA hisseleri ilk çeyrek gelirinin tahminleri aşmasıyla %3,8 yükseldi

NEW YORK – Altice USA (NYSE:ATUS) hisseleri, şirketin ilk çeyrek kazançlarını açıklamasının ardından %3,89 oranında yükseldi. Geniş bant iletişim ve video hizmetleri sağlayıcısı, analistlerin 0,00$’lık konsensüs tahmininin altında kalan -$0,05’lik bir ilk çeyrek hisse başına zarar (EPS) bildirdi.

Bununla birlikte, şirketin geliri beklentileri aşarak 2,24 milyar dolarlık konsensüs tahminine karşılık 2,25 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Şirketin 2,3 milyar dolarlık toplam geliri, geçen yılın aynı çeyreğine göre %1,9’luk bir düşüşe işaret ediyor. Bu yıldan yıla (YoY) düşüşe rağmen, kullanıcı başına konut geliri (ARPU) %0,3 veya 0,35 $’lık marjinal bir artışla 135,67 $’a yükseldi. İş hizmetleri geliri bir önceki yıla göre %0,3’lük hafif bir artış gösterirken, Lightpath geliri %3,6 oranında büyüdü. Haber ve Reklam gelirleri de bir önceki yıla göre %7,1 veya siyasi reklam gelirleri hariç tutulduğunda %1,8 oranında güçlü bir artış gösterdi.

Altice USA Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dennis Mathew sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “İlk çeyrek sonuçlarımız, faaliyetlerimizi ve finansal performansımızı iyileştirmek için kaydettiğimiz ilerlemeyi yansıtıyor ve bu ilerlemenin bizi sürdürülebilir uzun vadeli büyüme elde etme yoluna sokacağından eminiz.” Şirketin pozitif serbest nakit akışını ve fiber ve mobil müşteri tabanlarındaki büyümeyi, temel operasyonel ve müşteri deneyimi ölçütlerinde iyileşmenin göstergeleri olarak vurguladı.

Şirketin müşteri karlılığına odaklanması ve müşteri ARPU’su ve gelirindeki finansal trendlerin iyileşmesi bu çeyrekte kendini gösterdi. Altice ABD ayrıca genişbant ana hizmet birimlerinde (PSU) -30 bin net zarar bildirdi ki bu rakam bir önceki yılın ilk çeyreğindeki -19 bin zarara kıyasla daha büyük bir zarardı.

Bununla birlikte şirket, müşteri deneyimini iyileştirme konusunda adımlar atarak memnuniyet puanlarının yükselmesini sağladı ve Optimum Fiber İnternet ağının New York ve New Jersey’nin en hızlı ve en güvenilir internet hızlarını sağlamasıyla tanınmasının da gösterdiği gibi kaliteli bir geniş bant ağı kurma konusunda ilerleme kaydetmeye devam etti.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu