Ekonomi

Adana Vergi Dairesi Başkanı: Vatandaşlar mücbir sebepler çerçevesinde başvurabilecek

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, Adana’nın mücbir sebepler çerçevesinde olduğunu hatırlatarak, “Yasanın getirdiği avantajlardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız 31 Ekim 2023 tarihine kadar başvuru yapabilir.”

Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhitleri Dernekleri Federasyonu (DAİMFED) Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu, yönetim kurulu ve üyeleri Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, Küme Yöneticileri Ömer Kılıç, Kamil Kurt, Ziyapaşa Vergi Dairesi Müdürü Seyfettin Şimşek, Mükellef Hizmetleri Müdürü Taner Canbolat ile birlikte Türkiye’ye geldiler. DAİMFED binasında bir toplantı. Toplantıda gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu, sektör işletmelerinin Adana’da vergi mükellefi olarak karşılaştıkları sorunlarda veya bürokratik işlemlerde yardımlarını hissettikleri Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner’e teşekkür ederek, “Analizlerde etkisi büyük. Afet anında ve sonrasında yaşadığımız yüklerin analizinde gösterilen çaba ve emek, afet bölgesinin imkanlarından yararlanmamıza neden oldu. Devletimizin sağladığı imkanlardan tüm mükelleflerin yararlanması ve sonuçta mağduriyetin önüne geçilmesi için Önderliğimizin ve kurumun özverili çalışmalarını yakından takip ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, DAİMFED’in sosyal projelerdeki çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Sektörün bundan sonra afetsiz çalışmalar yürütebilmesini diliyoruz. Yüzyılın felaketi olan depremler, herkesi yıprattı ve büyük yaralar açtı.Dileğimiz bu tehlikelere maruz kalmayacağımız evlerin olması.Bunun öncüsü.Ayrıca bölüm temsilcisisiniz.Başarılar dilerim kurum olarak görüşlerinizi ve sizlere desteğimizi belirtiniz.Bilindiği gibi ilimiz depremin ardından 8 Şubat tarihinden itibaren hızla mücbir sebepler çerçevesine oturtulmuştur.7440 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun fesih, matrah artırımı, işletme kayıtlarının aslına uygun hale getirilmesi gibi değerli avantajlar 12.03.2023 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.Adana mücbir sebepler çerçevesinde olduğu için avantajlardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımıza yasa 31 Ekim 2023 tarihine kadar geçerli olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu