Haber

ABD, çevre felaketine neden olan demiryolu şirketine tüm zararı ödeyecek

YENİ ABD Çevre Koruma Dairesi (EPA), 3 Şubat’ta Ohio eyaletinde raydan çıkan zehirli kimyasal yüklü trenin sahibi olan şirkete, bölgeyi temizlemesi ve neden olduğu zarar için tazminat talep etmesi talimatını verdi.

EPA Direktörü Michael Regan düzenlediği basın toplantısında, Ohio’nun Doğu Filistin bölgesinde meydana gelen tren kazası sonucu kimyasal maddelerden zarar gören çevrenin temizlenmesi için demiryolu şirketi Norfolk Southern yetkililerinin acilen harekete geçmesi gerektiğini ve zehirli atıkların neden olduğu tüm zararların ortadan kaldırılması gerektiğini belirtti. sorumlu şirket tarafından ödenecektir.

Regan bir basın açıklamasında, “Norfolk Güney treninin raydan çıkması, Doğu Filistin sakinlerinin hayatlarını alt üst etti ve EPA’nın emri, şirketi bu topluluğun sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atmaktan sorumlu tutacaktır.” Dedi. terimini kullandı.

Regan, “Açık konuşayım: Norfolk Southern, neden olduğu pisliğin ve bu topluluğa yol açtığı travmanın temizlenmesinin bedelini ödeyecek” dedi. söz konusu.

EPA yöneticisi, Norfolk Southern şirketinin sorumluluklarından herhangi birini yerine getirmemesi halinde gerekli çalışmaların kendileri tarafından “derhal” yapılacağını ve şirkete söz konusu işin maliyetinin 3 katı para cezası uygulanacağını vurguladı.

Ohio Valisi Mike Dewine yaptığı basın açıklamasında, mevcut yasaya göre böyle bir trenin eyaletin sonundan geçerken haber vermesi gerekmediği bilgisini paylaşarak, bunun tamamen yanlış bir yasa olduğunu ve çıkarılması gerektiğini kaydetti. değişti.

Öte yandan Ohio Sağlık Bakanlığı, kazanın meydana geldiği Doğu Filistin bölgesinde yaşayan sakinlerin artan sağlık kaygılarına yönelik açtığı klinikte isteyen vatandaşlar için sağlık taraması başlattı.

Ohio’da zehirli kimyasallar taşıyan trenin raydan çıktığı kaza

3 Şubat’ta ABD’nin Ohio eyaletine bağlı East Filistin yakınlarındaki demiryolunda kimyasal madde taşıyan 150 vagonluk trenin 50 vagonu raydan çıkarak patladı.

Patlama sonucunda vagonlardaki kimyasal madde etrafa yayılarak büyük bir felakete neden oldu.

Yüksek oranda zehirli kimyasalın çevreye salınması nedeniyle mahalle sakinlerinin tahliyesine karar verildi.

Olayın ardından medyada baş ağrısı, göz yanması, öksürük ve halsizlik gibi şikayetler, hayvan ölümleri yer aldı.

dosemealtihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu